بازدیدها: 1530

گلخانه مکانی است که عموما شرایطی را برای رشد گیاهان فراهم می‌کند و دیوار و سقف آن از مواد شفافی مثل شیشه تشکیل شده است. اگر خانه یا محیط زندگی شما دارای گلخانه است درب و پنجره استاندارد می‌تواند یکی از نیازها شما باشد، اگر چه بسیار مسئله جزئی به نظر می‌رسد اما درب و پنجره غیر استاندارد گلخانه می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. درب و پنجره های upvc برای گلخانه ها بهترین انتخاب است. درب گلخانه upvc در سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی ارائه می‌شود و به راحتی می‌توانید ساختار ایده آل و مناسب برای گلخانتان را پیدا کنید. البته باید بدانید چه گزینه‌هایی موجود است و مزایای هر کدام چیست؟

انتخاب مواد برای درب گلخانه

اگر گلخانه شما از قبل ساخته شده و آماده است، مواد قاب درب باید متناسب با بدنه اصلی گلخانه در نظر گرفته شود. اگر می‌خواهید درب‌های قدیمی را عوض کنید، منطق حکم می‌کند درب‌های جدید را مطابق با آنچه که در حال حاظر وجود دارد انتخاب کنید. با این حال درب‌های گلخانه از مواد متنوعی مانند upvc، آلومینیوم و یا چوب نیز ساخته می‌شود.

  • درب‌های کشویی upvc
  •  درب‌های فرانسوی upvc
  •  درب‌های تاشو upvc
  •  درب‌های چرخان

درب‌های کشویی upvc

درب‌های کشویی مطابق با فضای گلخانه شناخته می‌شود و دسترسی به فضای گلخانه یا پاسیو را راحت‌تر می‌کند و از طرفی همیشه، حتی وقتی درب بسته است، به بیرون دید دارید. درب‌های کشویی به صورت دو، سه یا چهار پنله و همچنین در رنگ‌ها و سبک‌های مختلف موجود هستند. نصب این درب‌ها راحت است و در صورتی که به درستی نصب شوند، به راحتی باز و بسته می‌شوند و در اکثر مواقع نصب آن‌ها آسان است. مانند دیگر درب‌های گلخانه، یک ویژگی سازگار با محیط زیست دارند و آن هم توانایی در صرفه جویی مصرف انرژی است. مهم ترین ویژگی آنها این است که هیچ فضایی را برای باز و بسته شدن اشغال نمی‌کنند.

درب‌های فرانسوی upvc

درب‌های upvc فرانسوی ممکن است در نگاه اول مانند درب‌های معمولی به نظر برسند، اما مهم‌ترین آنها این است که هم به داخل و هم به خارج باز می‌شوند، پس نگرانی برای فضای اطراف نداشته باشید. کیفیت شیشه آنها نیز مرغوب است و می‌توان از میان شیشه‌های مختلف مانند مات، رنگی یا طرح‌دار یکی را انتخاب کنید. قاب‌های آن نیز به رنگ‌های مختلف هستند. البته اندازه اگر اندازه این درب‌ها بیش از حد بزرگ باشد به وسایل جانبی احتیاج پیدا خواهید کرد و ممکن است فضای زیادی را در بر بگیرد.

درب‌های تاشو upvc

درب‌های تاشو زیبا و مدرن هستند و طراحی ساده آن ایده آل کسانی است که به طراحی مینیمالیستی علاقه دارند. این درب‌ها کارایی بالایی دارند، فضای زیادی اشغال نمی‌کنند و در واقع به دلیل روش بازشدن فضای زیادی نیز فراهم می‌کنند. این درب‌ها درزگیری فوق العاده‌ای دارند که مانع از ورود انواع عوامل طبیعی می‌شوند. با استفاده از این درب‌ها می‌توانید از نور طبیعی و دید به مناظر زیبای بیرون لذت ببرید. همچنین این درب‌ها دارای سیستم امنیتی بهتری نسبت به دیگر انواع درب‌ها دارند چرا که در اکثر قسمت‌ها قفل دارند. مزایای این درب‌ها این است که آنها به راحتی به دو طرف قاب درب می‌چسبند و به همین دلیل فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. اما از معایب آن‌ها قیمت پایه‌شان است که معمولا خیلی پایین نیست و به همین دلیل مناسب فضاهای کوچک نیستند.

درب‌های چرخان

درب‌های چرخان یکی دیگر از انواع درب برای گلخانه است و اگرچه هنوز همه گیر نشده است، اما می‌تواند جزء گزینه‌هایی باشد که بشود به آن فکر کرد. همانطور که از اسم شان پیداست، این درب‌ها به شیوه‌ای متفاوت از دیگر درب‌ها باز می‌شوند و آن هم این است که آنها داخل پنل خود بی‌خبرند. در نوع دیگر درب مانند درب‌های کشویی به طرفین کشیده می‌شود. نوع چرخان این درب‌ها این است که درب تنها به داخل باز می‌شود، بنابراین اگر فضای داخلی تان تنگ باشد، این درب مناسب فضای شما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *