بازدیدها: 784

چگونه توری پلیسه پنجره را تمیز کنیم؟

 توری پنجره محل عبور جریان هوایی است که با خود آلودگی هایی همراه دارد.

گردو غبار موجود در جریان هوا، بر روی توری می نشیند و نظافت و شستشو را امری اجتناب ناپذیر می کند. اما برای شستشو توری پلیسه پنجره چه کار باید بکنیم؟

توری پلیسه از نظر متحرک بودن فریم داخلی به دو دسته تقسیم می شوند که در نحوه پاکیزگی آنها تاثیرگذار است:

شستشوی توری پلیسه ساده یا تک فریم

در این مدل توری پنجره، نمیتوان توری باز شونده از فریم را بیرون آورد. زیرا توری به چارچوب قاب ثابت دور پیچ شده و آن را از چارچوب نمیتوان خارج کرد. در حالتی که نیاز به جابجایی توری پلیسه ساده دارید، پیچ هایی را که توری را به قاب پنجره متصل و ثابت کرده است را باید باز کنیم.

برای نظافت اول باید از پارچه ای خیس برای پاک کردن گردوغبار استفاده کنیم. بعد با استفاده از اسپری چند منظوره و اسپری آب چربی باقیمانده بر روی توری را پاک کنیم. فشار اسپری منافذ و سوراخ های توری را تمیز می کند. برای راحت شدن نظافت، در دو حالت باز و بسته این عمل را انجام دهید.

شستشوی توری پلیسه دبل فریم

از مهم ترین خصوصیات توری دبل فریم، نظافت آسان با جابجا کردن توری است. چارچوب قاب دور این نوع توری از دو فریم جدا ساخت شده است که فریم اول به پنجره پیچ می شود اما فریم دوم با فشار در فریم اول قرار می گیرد. هنگامی که می خواهیم برای شستشوی توری دبل فریم اقدام کنیم، کافیست توری را جمع کنیم. سپس فریم دوم ( تنها در پروفیل های ارتفاعی استفاده شده است) را از چارچوب ثابت قاب دور جدا می کنیم و خارج می کنیم. برای شستشو نیز کافیست از مواد شوینده ملایم و فشار آب استفاده کنید.

هنگام خارج کردن و یا قرار دادن توری در چارچوب، دقت کنید نخ توری آسیب نبیند.

 در توری های دیگر مانند توری ثابت، توری رولینگ و توری لولایی نیز می توان از شستشوی ساده استفاده کرد. اما اگر در نظافت توری موفق نبودید، می توانید از فرچه های شستشوی بطری و یا مسواک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *