بازدیدها: 1749

1) برای کاهش گرما و سرما داخل ساختمان از طریق پنجره‌ها چه کاری می‌توان کرد؟
دو عامل تاثیرگذار در روند کاهش گرما و سرمای داخل ساختمان از طریق پنجره‌ها وجود دارد. اول انتخاب پروفیل UPVC بر اساس کانال یا حفره می‌باشد که پروفیل 5 کاناله یک انتخاب مناسب برای این موضوع می‌باشد و دوم انتخاب شیشه مناسب و استاندارد که عواملی مثل ضخامت لایه‌های شیشه، رنگی یا رفلکس بودن، لمینیت و یا شیشه‌های LOW-Eباعث کاهش انتقال حرارت در ساختمان می‌شود. شیشه‌های LOW-Eبا استفاده از تکنولوژی نانو قابلیت جلوگیری از انتقال حرارت را تا 95 درصد دارند.

 

2) برای پنجره UPVC چه یراق آلاتی مورد تایید است؟
یراق‌آلات استانداردی که دارای تاییدیه از مراکز معتبر اروپایی هستند و متناسب با ابعاد و وزن لنگه بازشو انتخاب می‌شوند. برای در و پنجره‌های UPVC توصیه می‌شود از لولاهای قابل تنظیم استفاده شود.

 3) استحکام پنجره UPVC چگونه تامین می شود؟
مهم‌ترین عامل در استحکام پنجره‌های UPVC در برابر فشارهای وارده  و بادهای شدید، استفاده از گالوانیزه با ابعاد و ضخامت استاندارد همان پروفیل می‌باشد. ضخامت گالوانیزه داخل پروفیل UPVC بر اساس نوع فشاری که بر روی آن وارد می‌شود تغییر می‌کند. به طور مثال در طبقات بالای یک ساختمان که سرعت باد منطقه هم بالا می‌باشد، باید نوع گالوانیزه تقویتی در پروفیل ی UPVC تغییر کند. پیشنهاد می‌شود در طراحی پنجره‌ها حتماً این موضوع را در نظر گرفته و حتماً توسط یک کارشناس محاسبه گردد.

4) پنجره ریلی یا کشویی برای چه مناطقی مناسب است؟
این نوع پنجره به دلیل استفاده بهتر از تهویه طبیعی و مطلوب برای مناطقی با آب و هوای معتدل مناسب می‌باشد. بالعکس در مناطقی با سر و صدا و گرد و خاک زیاد این پنجره خواسته‌های شما را برآورده نمی‌سازد. این پنجره نسبت به پنجره‌های لولایی از 20 درصد عایق‌بندی کمتری برخوردار است. درصورت نیاز به حالت کشویی در نوع بازشو پیشنهاد می‌شود از یراق فولکس واگنی که دارای عایق‌بندی استانداردی می‌باشد استفاده کنید.

5) اگر چنانچه بدلیل فرم خاص پنجره و مشکل تغییر نمای ساختمان نتوانیم اقدام به تعویض نماییم، شما روش یا راه حلی برای رفع مشکلات پنجره دارید؟
برای اظهار نظر می‌باید توسط یک کارشناس بازدید صورت گیرد.

6) آیا پنجره UPVC تنوع رنگی دارد؟
بله،  تنوع روکش‌های لمینیت طرح چوب و رنگ‌های متنوع دیگر که مخصوص این پروفیل‌ها هستند وجود داشته و حق انتخاب شما را برای استفاده در نماهای ساختمان و طراحی‌های داخلی فراهم می‌کند.

7) آیا عایق صوتی هم می باشد؟
پنجره UPVC با رعایت اصول استاندارد تولید و نصب و درنظر گرفتن سر و صدای محیط می‌تواند عایق صوتی مناسبی باشد.

8) نحوه تست وجود گاز درشیشه های دوجداره چگونه است ؟
وجود گاز آرگون در کاهش انتقال (u-value) ندارد و با استفاده از دستگاه مخصوص در شرکت های تولید شیشه دو جداره قابل اندازه گیری می باشد.

9) میزان تاثیر گاز آرگون نسبت به هوا در شیشه دو جداره تقریبا به چه اندازه است؟
گاز آرگون در شیشه دوجداره نسبت به هوا 5 تا 10 درصد تاثیر بیشتری در عایق بندی حرارتی و صوتی دارد.

10) در هنگام ساخت ساختمان چه زماني درب و پنجره هاي UPVC نصب مي گردند ؟
بر خلاف درب و پنجره های ديگر ، درب و پنجره های UPVC به لحاظ آنكه احتياج به عمليات ساختمانی ندارند مي توان در آخرين مرحله ساخت پيش از رنگ كردن ديوارها و يا نصب كاغذ ديواری نصب گردند. فقط در هنگام ساخت بايد يك قاب فلزی در ديوارها تعبيه گردد تا درب و پنجره های UPVC بوسيله پيچ‌های مخصوص و فوم مخصوص به آن اتصال گردد.

 11) پنجره‌ها دوحالته است اما تمام دستگیره پنجره‌ها سفت باز و بسته می‌شوند مشکل از مونتاژ است یا نصب ایراد داشته است؟
عواملی مثل عدم تطابق مقابل زبانه با اسپانیولت و یا استفاده از لاستیک درزبندی نامناسب باعث سفت باز و بسته شدن در و پنجره می‌شود. ولی احتمال بیشتراین مشکل درمحل قرارگیری، مقابل زبانه و تنظیم لنگه می‌باشد که با رگلاژ مجدد رفع می گردد.

12) بین دو جداره شیشه عرق کرده و با گذشت چند ماه هنوز خشک نشده است چه کاری باید انجام داد؟
اگر بین دوجدار شیشه عرق کند آن شیشه می بایست تعویض گردد زیرا چسب‌های دور شیشه از درزبندی مناسبی برخوردار نیستند و همچنین رطوبت گیر داخل آلومینیومی شیشه هم اشباع شده و توانایی جذب رطوبت را ندارند.

13) رنگ پروفیل بعد از مدتی تغییر کرده است آیا طبیعی می باشد؟
خیر، باید بررسی شود احتمالا پروفیل دارای کیفیت مناسبی نمی‌باشد.

14) آیا توری پنجره دوجداره روی هر نوع پنجره قابل نصب می باشد؟
بله، این توری‌های با توجه اینکه فریم جداگانه دارند قابل نصب روی هر نوع پنجره دوجداره می باشند.

15) بعد از يك سال پنجره‌های UPVC شيری رنگ مي‌شود، چگونه مي‌شود آنهارا تميز كرد؟
پنجره‌های UPVC نیز در طول مدت زمانی بایستی با استفاده از محصول شوینده cif و یک دستمال مرطوب تمییز گردد.

16) نحوه محاسبه قيمت هر پروژه چگونه است؟
تمامی محاسبات از قبيل قيمت ساخت درب و  پنجره UPVC و آلومینیوم، ليست برش پروفيل، ليست برش شيشه، ليست يراق آلات و … با نرم افزار مخصوص به طور دقيق انجام می‌شود.

17) آیا تمام قطعات درب و پنجره  UPVC و آلومینیوم قابل تعمیرهستند؟
بله، تمامی قطعات درب و پنجره دوجداره قابل تعمیر و تعویض هستند.

18) آیا تمام اتلاف انرژی در یک پنجره از راه شیشه است؟
خیر، طبق برآوردهای کارشناسی بین ۴۰ تا ۶۰ درصد اتلاف انرژی در یک پنجره از راه شیشه می باشد. شیشه های دوجداره هر چقدر هم خوب و با کیفیت ساخته شوند نهایتاً می توانند سهم خود را ایفا کنند. پروفیل UPVC عایق بسیار خوبی درمقایسه با آلومینیوم و دیگر فلزات می باشد که اتلاف انرژی را تا ۴۵ درصد کاهش می‌دهد.

19) آیا تعویض پنجره‌های دوجداره مستلزم آهنگری است؟
اگر سطح مقطع پروفیل محیطی که از پنجره قدیمی باقی می ماند کمتر از ۶ سانت باشد باید از پروفیل های بازسازی استفاده کرد که با آهنگری سطح مقطع ۶ سانت را بوجود می‌آورند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *