بازدیدها: 1734

پنجره آکاردئونی چیست؟

در پنجره آکاردئونی ( Fold & Slide )، لنگه های بازشو به صورت تاشو در کنار یکدیگر جمع می شوند. با توجه به نوع طراحی آن ممکن است نحوه باز شدن پنجره آکاردئونی تغییر کند. به طور مثال در شکل بالا درب آکاردئونی UPVC با 4 لنگه مشاهده می کنید. ابتدا لنگه اول در سمت راست به صورت لولایی باز می شود، سپس مابقی لنگه ها به صورت تاشو به کناره حرکت می‌کنند.
این نوع بازشو به دلیل کم جا بودن هنگام باز شدن، بهتر است در عرض های بالاتر از 2 متر استفاده شود. درب و پنجره دوجداره آکاردئونی به طور معمول در فضاهایی که رابط بین فضای داخلی و فضای بیرونی مانند تراس و بالکن ویلاها و همچنین ترکیب دو فضا (برای حذف مانع و ایجاد فضای بیشتر ) استفاده می شود.

در واقع پنجره دوجداره آکاردئونی UPVC همانند دیواری عایق است که در هر لحظه امکان جابجایی و کنار رفتن را دارد.

 

ویژگی ها و مزایای پنجره دوجداره UPVC آکاردئونی

  • ترکیب فضاهای متفاوت
  • قابل استفاده در عرض های بالاتر از 2 متر
  • عملکرد عالی از نظر کارایی و بهره وری در مقابل اتلاف انرژی و ورود اصوات بیرون

 

نحوه باز و بسته شدن پنجره آکاردئونی به چه شکل است؟

حالت باز شدن مدل آکاردئونی در درب و پنجره دوجداره همانند باز و بسته شدن دستگاه آکاردئون می باشد، به این معنی که به صورت لولایی و در یک سمت از چارچوب درب یا پنجره قرار می گیرند. در این مدل حرکت لنگه ها توسط غلتک ها و ریل هایی که به صورت افقی در بالا و پایین درب و پنجره نصب می گردند، انجام می شود. مدل آکاردئونی برای مکان هایی که به یک درب و یا دهانه ی بزرگ برای رفت وآمد نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توانیم از این نوع باز شو برای حیاط های بزرگ استفاده کنیم. هزینه این مدل از لحاظ اقتصادی بسیار زیاد بوده و برای استفاده در مکان های کوچک توصیه نمی گردد. از نظر کارایی و بهره وری در مقابل اتلاف انرژی و ورود اصوات بیرون به داخل نیز این پنجره عملکردی بسیار عالی دارد. این نوع از پنجره های خاص خصوصا جهت نصب در ویلاها که معماری های خاصی دارند بسیار مناسب است و می تواند جلوه ای خیره کننده به نمای ساختمان چه از داخل چه از نمای بیرون ببخشد.

 

یراق آلات پنجره آکاردئونی

یراق آلات درب و پنجره اکاردئونی بدلیل کیفیت بالا و پیچیدگی قطعات و نصب از قیمت بالایی برخوردار هستند. در صورت عدم مونتاژ صحیح یراق آلات، پروفیل غیر منطبق، نصب نادرست پنجره آکاردئونی کارایی آن نیز به اختلال می خورد، بنابراین در انتخاب صحیح شرکت تولید کننده آن دقت کنید.

بیشترین قسمت تاثیرگذار در قیمت پنجره دوجداره آکاردئونی، قیمت یراق آلات این محصول است. در بیشتر موارد از یراق آلات آلمانی مانند روتو برای ساخت درب و پنجره آکاردئونی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *