بازدیدها: 118

کندن برچسب شیشه دوجداره

در هنگام تولید شیشه های دوجداره لیبل هایی بر روی جداره های شیشه چسبانده می شود که اطلاعاتی مانند ابعاد و نوع شیشه دوجداره را در بر دارد. بدلیل خاص بودن نوع این برچسب ها، کندن ان دست امکان پذیر نیست.

راحت ترین راه برای کندن برچسب های شیشه استفاده از شیشه پاک کن و کاردک لیسه ای است.ابتدا با کمک شیشه پاک کن محل برچسب را تر کرده وبعد از گذشت چند ثانیه ان را با کاردک لیسه ای بتراشید.

• یک ظرف را از آب گرم پر کنید.
• دو قاشق از پودر صابون را در یکی از ظرف ها بریزید.
• با دست خود، یا یک قاشق بلند، محلول را هم بزنید تا کف کند.
• با یک لیسه، برچسب را از شیشه جدا کنید.

• در صورتی که برچسب کاملا از شیشه جدا نشد، از یک روغن طبیعی همانند روغن زیتون یا روغن دیگری استفاده کرده و باقیمانده برچسب را از روی شیشه پاک کنید. تنها کافیست از یک کاغذ روزنامه یا پارچه که به مقدار کمی روغن آغشته شده را روی برچسب کشیده و مابقی ان را از روی شیشه پاک کنید.

همچنین میتوانید از بنزین سوپر یا سشوار برای کندن برچسب استفاده کنیدما با در نظر گرفتن تفاوت مواد اولیه هر برند Upvc، پیشنهاد می کنیم ابتدا با بنزین سوپر قسمت از برچسب را پاک کنید، سپس آنرا با آب تمیز کنید. پس از چند روز قسمت پاک شده را کنترل کنید، در صورتی که تغییر رنگی مشاهده نکردید

برچسب های پروفیل upvc نقش محافظت از پروفیل را در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید (UV) ،مواد شیمیایی (مانند : رنگ و… ) و جلوگیری از خراشیدگی سطح پروفیل در حین تولید وحمل و نقل را برعهده دارد.

جدا از بحث زیبایی محیط دلیل اصلی الزام کندن برچسب پروفیل UPVC، جنس لیبل های پروفیل است که از مواد زیست محیطی تولید شده است، که با گذشت زمان تجزیه شده و به محیط باز می گردد

نکته 1 : حال اگر این لییل ها را حداکثر طی مدت 45 روز از روی پروفیل Upvc و درب و پنجره دوجداره جدا نکنیم برچسب محافظ بر روی پروفیل تجزیه خواهد شد و موجب تغییر رنگ پروفیل می شود.

در پروژه های در حال ساخت، بهتر است برچسب و لیبل محافظ تا پایان عملیات ساختمانی که احتمال آسیب دیدن پروفیل وجود دارد باقی بماند. اما در پروژه های تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره، بعد از اتمام نصب لیبل محافظ را از پروفیل جدا نمایید.

نکته 2: لازم به ذکر است هر چه زود تراقدام به کندن لیبل ها از روی پروفیل کنیم کار کندن لیبل ها راحت تر است.

هشدار : استفاده از بنزین معمولی باعث سیاه شدن سطح پروفیل میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *